Konference přinesla příležitost k propojení odborníků, akademiků a širší veřejnosti a otevřela tak prostor pro diskusi o aktuálních výzvách a budoucnosti otevřené vědy. Účastníci měli možnost vyslechnout široké spektrum přednášek od renomovaných odborníků z různých oblastí. Johan Rooryck z iniciativy cOAlition S představil aktuální aktivity v oblasti otevřené vědy, Laetitia Bracco se zaměřila na francouzský národní plán a monitorovací systém pro otevřenou vědu, a Sándor Soós hovořil o vztahu mezi otevřeným přístupem a bibliometrií.
Mezi řečníky byl i Matej Antol, hlavní manažer projektu IPs EOSC-CZ, který představil iniciativu EOSC CZ a rozvoj české Národní datové infrastruktury (NDI) pro FAIR (Findable, Accessible, Interoperable, Reusable) výzkumná data, ale také potenciál iniciativy pro zlepšení českého výzkumu a bližšího propojení s evropskou vědou."Slovak Open Science Forum byla moc příjemná a inspirativní konference. Jsem moc rád, že se kolegům ze Slovenska daří aktivně pracovat na posunu v přístupu k odpovědnější vědě, a že na toto fórum přišla celá řada zajímavých slovenských i zahraničních hostí." uvedl Antol.
Fóra se zúčastnila také Lenka Sedlačková, tajemnice EOSC CZ, která akci hodnotí velmi pozitivně: „Slovak Open Science Forum bylo skvělou příležitostí dozvědět se, jak k otevřenosti vědy přistupují odborníci z různých s vědou spojených profesí – od tvůrců politik, vědců samotných, knihovníků až po vydavatele. Mám radost, že je myšlenka FAIRifikace hojně rozšířená nejenom v západních zemích, ale i v našem středoevropském regionu," uvedla Sedlačková.
Slovak Open Science Forum podpořilo mezinárodní spolupráci a ukázalo rostoucí význam otevřené vědy, která nabízí nové možnosti sdílení vědeckých poznatků. Konference pomohla posunout otevřený vědecký ekosystém na Slovensku o další krok vpřed a zároveň přispěla k jeho propojení s Evropou.